godziny otwarcia – rok szkolny 2023/2024

Czwartek     7.30 –  11.30

Piątek                 7.30  – 11.30

RÓŻNORODNE POMYSŁY…

czyli jak biblioteka szkolna promowała książki i czytelnictwo:

1) „Kącik ciekawej książki”- zajęcia w przedszkolu prowadzone cyklicznie tj. raz w tygodniu. Dzieci poznają baśnie znane i mniej znane oraz bajki terapeutyczne. Zajęcia kończą się warsztatami pogłębiającymi treść utworów.

2) „Błyskawiczna książka”- uczniowie z klas 1-3 wykonali książeczki tematyczne. Każdy otrzymał przygotowane wcześniej kolorowe karteczki jednakowego formatu- zapisano na nich zdania, które należało uzupełnić: „Dlaczego watro czytać? ” „Warto czytać, bo…”, „Czytanie jest ważne, bo…”, „Lubię czytać, bo…”, „Książka to…”, „Czego nie lubi książka?”.

3) Kolorowe plakaty promujące bibliotekę i czytelnictwo wykonali uczniowie klas 4-6 i gimnazjum.. Hasła jakie znalazły się w pracach były zachęcające i śmieszne.

4) „Poleć książkę koledze”- to reklama książki wykonana techniką plakatu, którą zajęli się chętni uczniowie gimnazjum. Ilustrowali dowolną ciekawą książkę, krótko ją opisując.

5) „Czytamy innym”- to akcja wspierana przez uczniów i rodziców. Tydzień czytania w przedszkolu umożliwił przedstawienie bajek ze swojego dzieciństwa. Każdy ochotnik otrzymał order „Czytam innym”.

6) „Skrzynia książek”- przygotowano ozdobną skrzynię „podaruj książkę”, do której każdy mógł włożyć książkę i podarować bibliotece.

7) Kiermasz książek to kolejny pomysł na propagowanie czytelnictwa. Biblioteka szkolna dwukrotnie przeprowadziła taką akcję.

8) Światowy Dzień Pluszowego Misia biblioteka uczciła konkursem „Pluszowy miś 3D”, który cieszył się ogromnym powodzeniem, a zwycięscy otrzymali nagrody.

9) Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Uroczystość ta jest ważnym wydarzeniem w bibliotece. Pasowanie poprzedzone jest oficjalnym wręczeniem zaproszenia. W dekoracji sali pomagają uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki. Mali czytelnicy otrzymują drobne upominki i dyplomy.