1Podolany

Dzień Babci i Dziadka

Występ dla naszych kochanych babć i dziadków odbył się w szkole w Leńczach. Dziadkowie mieli okazję obejrzeć występy klas I-III  poczęstunku przygotowanym przez Rady Rodziców ze szkoły w Leńczach i Podolanach.

Zabawa karnawałowa

Zabawa przebiegała w wesołej atmosferze pod kierunkiem animatorów. Wszyscy mieliśmy stroje karnawałowe, a niektórzy a nas brali udział w różnych konkursach.

Wigilia szkolna i strażackie kolędowanie

Wspólnie z klasą 2 przygotowaliśmy jasełka, które przedstawiliśmy naszym szkolnym kolegom z okazji wigilii szkolnej. Jasełka również zaprezentowaliśmy w strażnicy dla lokalnej społeczności Leńcz, Podolan, Zarzyc i okolic.

Wizyta w fabryce bombek

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedziliśmy fabrykę ozdób szklanych, gdzie poznaliśmy proces tworzenia szklanych bombek. Dodatkowo każdy z nas wykonał swoją bombkę i mógł kupić ozdoby w miejscowym sklepiku.

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

„Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!”

W związku z tym, że !6 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej w Podolanach wraz z wychowawczynią mgr B. Śliwą zorganizowali akcję „Tydzień Życzliwości w naszej szkole”. W ramach tej akcji na szkolnym korytarzu pojawiła się „Księga Życzliwości” oraz „Drzewko Życzliwości”.
            Uwieńczeniem obchodów tego tygodnia był „Marsz Życzliwości” ulicami naszej miejscowości. Uczniowie wręczali napotkanym osobom balonik, pozdrawiając je serdecznie. Ponadto odwiedzali domy swoich bliskich, gdzie spotykali się z ogromną życzliwością z ich strony. Na zakończenie trzecioklasiści nie zapomnieli o swoich młodszych kolegach- przedszkolakach, dzieląc się z nimi życzliwością, którą symbolizowały balony i naklejki z uśmiechniętymi buźkami. Cała akcja przebiegła w miłej i życzliwej atmosferze. Każdy szczególnie pamiętał o używaniu życzliwych słów, a ofiarowana życzliwość wracała do dzieci ze zdwojoną siłą.

Pozdrawiamy wszystkich gorąco i życzymy, aby takie tygodnie trwały dla każdego cały rok!

KOPALNIA SOLI BOCHNIA

30 października 2017r. byliśmy na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Dzięki miłym Paniom przewodniczkom poznaliśmy historię kopalni i ciekawostki z nią związane. Całość uatrakcyjniło spotkanie ze Skarbnikiem i pobyt w strefie rozrywki, gdzie mogliśmy skorzystać z atrakcji sportowych i zakupić pamiątki. Mimo zmęczenia wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Spotkanie ze strażakiem

Naszą klasę odwiedziła strażak, który opowiedział nam o bezpieczeństwie w domu i w szkole. Przedstawił również zalety i wady swojej pracy.

Wróżby andrzejkowe

Chętni uczniowie przygotowali dla klasy wróżby. Wszyscy chętnie korzystali z wróżb. Zabawa była pełna emocji.

„4 żywioły”- bawimy się w teatr

Spontaniczne odgrywanie ról czasami bywa zaskakujące…